2002-2004 – Պետական ծառայողի որակավորում, ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիա
ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅՈՒՆ
2022 թվականի օգոստոսից մինչ օրս – Ավագ իրավախորհրդատու, Իրավունքի և արդարության կենտրոն «Թաթոյան» հիմնադրամ
2022 թվականի մարտ – օգոստոս – Փորձագետ, Եվրասիա համագործակցություն հիմնադրամի «Հայաստանի կողմից ՄԱԿ-ի Եզրափակիչ դիտարկումների իրականացման վերլուծություն և իրազեկվածության բարձրացում» ծրագիր
2022 թվականի մարտ – մայիս – Ծրագրի թեմատիկ ոլորտային քննարկումների կազմակերպման պատասխանատու, Եվրասիա համագործակցություն հիմնադրամի կողմից իրականացվող ԱՄՆ ՄԶԳ ֆինանսավորմամբ ԴԱՏԱ ծրագիր
2022 թվականի մարտ – հունիս – Իրավաբան, «Լրագրողներ հանուն ապագայի» հասարակական կազմակերպության, Գորիսի մամուլի ակումբի (ԳՄԱ) և «Ծիածան» Առաջնորդների Կրթական Կենտրոն ՀԿ հետ միասին իրականացվող «Սյունիքում ՏԻՄ ռազմավարության բարելավում`ուղղված ճգնաժամերի կառավարմանն ու հանրային պաշտպանությանը» ծրագիր
2021 թվականի նոյեմբեր – Փորձագետ, ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի, ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի և ՄԱԿ-ի բնակչության հիմնադրամի՝ ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողի գրասենյակի ընդհանուր համակարգմամբ և ՄԱԿ-ի հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների գործընկերության (UNPRPD) ֆինանսավորմամբ իրականացված «Հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների մասին կոնվենցիայի իրականացման համար նպաստավոր միջավայրի և էկոհամակարգի ստեղծում և հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների խթանում Հայաստանում» ծրագիր
2021 թվականի հունիս – Փորձագետ, «Վորլդ Վիժն Ինթերնեյշնլ» միջազգային բարեգործական կազմակերպության հայաստանյան մասնաճյուղի «Արցախից ժամանած ընտանիքների աջակցություն և պաշտպանության ծառայությունների հասանելիության մոնիտորինգ» ծրագիր
2020 թվականի դեկտեմբեր – Փորձագետ, Հայաստանում Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի (KAS) գրասենյակի աջակցությամբ իրականացված «Պատերազմի հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված մարդկանց համար» ծրագիր
2020 թվականի հունիս – օգոստոս – Ծրագրի համակարգող, «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն» ծրագիր
2016 – 2022 թվականի փետրվար – Վարչության պետ, ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի սոցիալ-տնտեսական և մշակութային իրավունքների պաշտպանության վարչություն
2017 – 2018 թվականներ – Աշխատանքային խմբի անդամ, Երևան քաղաքի հանրային տրանսպորտի բարեփոխումների մասնագիտական աշխատանքային խումբ
2015 – 2016 թվականներ – Վարչության պետ, ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի անհատական դիմումներով իրավունքների պաշտպանության վարչություն
2013 – 2015 թվականներ – Վարչության պետի տեղակալ, ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի անհատական դիմումներով իրավունքների պաշտպանության վարչություն
2012 – 2013 թվականներ – Բաժնի ղեկավար, ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի քաղաքացիական, սոցիալ-տնտեսական և մշակութային իրավունքների վերականգնման բաժին
2011 – 2012 թվականներ – Առաջատար մասնագետ, ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի քաղաքացիական և քաղաքական իրավունքների վարչություն
2010 – 2011 թվականներ – Մասնագետ, ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի քրեադատավարական և զինծառայողների իրավունքների վերականգնման բաժին